Mój pomysł na budżet partycypacyjny na Pradze Północ

Pomysłem – inwestycją byłoby wydanie ok połowy przeznaczonej kwoty na inwestycję -taką inwestycją byłoby zainstalowanie w czekających na to pomieszczeniach basenu na Jagiellońskiej sauny -wg znawców tematu i bezpośrednio zainteresowanych zwiększyłoby to rentowność ośrodka i oddaliłoby od basenu plagę „remontów oszczędzających” jakie widywaliśmy już podczas dwóch poprzednich sezonów letnich.

Znając życie, przewiduję jednak że komisja wybierze kilka tanich projektów by pokazać jak dużo zrobiono i zaproponowano, myśląc o takim scenariuszu opracowałem taki projekt;

 

PRAGA PÓŁNOC MOJE MIEJSCE NA ŚWIECIE

Darmowe zajęcia plastyczne w praskim domu kultury

   Jak wiadomo dzieci warszawskiej Pragi to przyszłość tego miejsca. Realizacja projektu pozwoli na pokazanie im jakim wspaniałym miejscem jest ten rejon miasta. Darmowe zajęcia plastyczne w praskim domu kultury mają na celu kształtowanie lokalnej tożsamości. Jednocześnie projekt odpowiada na potrzebę zgłaszaną przez rodziców, tzn. brak bezpłatnych zajęć plastycznych dla najmłodszych w niektórych placówkach.

Ważnymi elementami zajęć byłyby konkursy plastyczne oraz podejmowane praskie tematy prac; zabytki naszej dzielnicy; jej historyczne pomniki, budowle, kapliczki, przyroda nadwiślańskich okolic i uroda naszych parków.

Działania w ramach programu:

1-Praca nad doskonaleniem warsztatu artystycznego uczestników -duża indywidualizacja pracy- doskonalenie posiadanych już umiejętności


2-Wyjścia plenerowe; oglądanie i szkicowanie zabytków Pragi , rysowanie najbardziej widokowych miejsc parku praskiego

3-Konkursy plastyczne

   Jako autor projektu pragnę wskazać skuteczność proponowanych w nim działań na własnym przykładzie. Gdy w roku 1998 będąc uczniem klasy 8mej szkoły podstawowej nr 50 wygrałem Grand prix konkursu Praga Moja Mała Ojczyzna zorganizowanego w 330 rocznicę nadania Pradze praw miejskich, zmotywowany sukcesem dostałem się do VIII LO im Króla Władysława IV a następnie za pierwszym podejściem na stołeczną Akademię Sztuk Pięknych, która też ukończyłem.

Przy okazji pragnę  podziękować 15 popierającym i podpisującym się pod projektem osobom:)

 

28 lutego 2014 | Posted in: Uncategorized | Komentarze są wyłączone