Co ma piernik do wiatraka-?

Niemiecki  pisarz, dramaturg, teoretyk teatru, inscenizator, poeta i  grupa polskich uczestników wojny domowej w Hiszpanii w latach 1936−1939, walczących w składzie Brygad Międzynarodowych po stronie wojsk republikańskich przeciwko wojskom gen. Francisco Franco to patroni praskich ulic w obrębie placu Hallera. Ciekawe towarzystwo dla generała ale również świadectwo niejednoznacznej i skomplikowanej historii. Historii której nie należy wybielać ani składać wedle uznania jak obrusa. Patroni z poprzedniej epoki ale już swoi – patrzymy na nich z refleksją i z dystansem ale również z przywiązaniem do skojarzeń Przychodnia na Dąbrowszczaków, Czytelnia na Brechta.

Ruch Palikota na Pradze jest przeciwnikiem zmian nazw patronów ulic. Jesteśmy przeciwnikami zmian kosztem mieszkańców. Dlaczego dla czyjejś pasji historycznej połączonej z lustratorskim zacietrzewieniem mamy obciążać mieszkańców kosztem wymiany wszystkich dokumentów.

Po co -? Ludzie nie są głupi wiedzą kto kim był , co zrobił, jakie były jego zasługi a jakie wady… Nie dajmy się pouczać grupie historycznych a raczej histerycznych frustratów którzy nie potrafią zaproponować nic konstruktywnego dla przyszłości, wygody i życia codziennego prażan i w zamian fundują nam więcej biurokracji i kłopotów.

Będziemy zbierać podpisy wśród mieszkańców- Czy rzeczywiście mieszkańcy ulic Dąbrowszczaków i Brechta chcą tych dobrodziejstw ekipy panów Lisieckiego, Maciejowskiego i Karskiego-?

11 października 2012 | Posted in: Uncategorized | Komentarze są wyłączone