15 minutowa nadzwyczajna sesja…

„Kontynuacja III Nadzwyczajnej Sesji Rady Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy. (15 marca 2012)
W dniu 15 marca 2012 r., godz. 18.00, w Gimnazjum nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, przy ul. Sierakowskiego 9 nastąpi kontynuacja III Nadzwyczajnej Sesji Rady Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy.”
Na takie zaproszenie trudno jest nie zareagować.
Klub Ruchu Palikota Praga Północ zjawił się w komplecie, by oglądać ten spektakl w którym, podzielona rada dzielnicy, spotyka się lecz nie spotyka . Obradują w dwóch budynkach oddalonych od siebie o rzut beretem…Zjawił się cały północno-praski klub Ruchu Palikota  z plakatami pod nośnym  hasłem „PRZESTAŃCIE SIĘ KŁÓCIĆ !”
W dawnej szkole nr 51 jedyne dwie osoby które chciały z nami w pełni porozmawiać to długoletni praski samorządowiec Ireneusz Tondera i Pan Marek Jasiński obrońca praw lokatorów. Jedyna nową informacją , poza faktem nie zebrania kworum, która padła na tym ekspresowym spotkaniu było ogłoszenie oddania do użytku nowych mieszkań socjalnych na ulicach Białostockiej i Jagiellońskiej – Naprawdę dobra wiadomość DLA MIESZKAŃCÓW !  Tymczasem zapobiegliwi członkowie Ruchu Palikota z Pragi Północ zapowiedzieli że profilaktycznie sprawdzą czy żadne z mieszkań przypadkowo nie dostanie się w ręce jakiegoś zupełnie przypadkowego krewnego bądź przyjaciela krewnego królika… Jako że te słowa padały już przy wyjściu na ciemnym dworze „Palikotczanie Prascy” i Pan Marek usłyszeli nieznany im głos o wyraźnym józefosławskim akcencie który sugerował że „jest to pomówienie i on jako funkcjonariusz publiczny nie pozwoli…”
Resztę słów gorących zabrał wiatr znad Wisły i weszliśmy do Ratusza by zobaczyć drugą z obradujących grup.. W zacisznej sali konferencyjnej w blasku biskupiej czerwieni twarzy „lidera” lokalnej wspólnoty samorządowej usłyszeliśmy że to „spotkanie zamknięte i we własnym gronie”
WYBORCY SAMI OSĄDZĄ
Nasze Północno-Praskie Palikotowe  spotkanie w najbliższą środę…
ZAPRASZAMY
15 marca 2012 | Posted in: Uncategorized | Komentarze są wyłączone